Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
En son konular
» Adnan Oktar’ın Haham Froman İle Birlikte Sohbeti- Mutlaka İzleyin
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeSalı Kas. 17, 2009 11:44 pm tarafından ahmetsecer

» ADNAN OKTAR'IN THE WASHINGTON POST RÖPORTAJI (6 Kasım 2009)
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeSalı Kas. 17, 2009 11:42 pm tarafından ahmetsecer

» Arifan Dergisi – Mutlaka Ziyaret Edin!
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeSalı Kas. 03, 2009 7:32 pm tarafından ahmetsecer

» MODERATÖR ALINACAKTIR
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimePaz Eyl. 27, 2009 11:49 am tarafından Admin_ERSİN

» Adnan Oktar Gizli Tanık İftiralarına Cevap Veriyor
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeÇarş. Eyl. 09, 2009 12:13 am tarafından ahmetsecer

» Hz. Mehdi- Deccal ve Masonluk – Mutlaka Ziyaret Edin!
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 1:13 am tarafından ahmetsecer

» Cüppeli Ahmet Hocaya Cevap - Site
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 2:47 pm tarafından ahmetsecer

» Yeni Konu Başlıkları Ne Zaman Açılacak?
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeÇarş. Şub. 25, 2009 1:05 am tarafından ahmetsecer

» Sana Susuyorum
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 2:12 pm tarafından Admin_ERSİN

» Seni Seviyorum
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 2:08 pm tarafından Admin_ERSİN

» SeLvi boyLum
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 1:23 pm tarafından Admin_ERSİN

» Foruma Yeni Başlıkların Açılması Ricası
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 2:12 am tarafından Admin_ERSİN

» TANIŞALIM KAYNAŞALIM
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 1:42 am tarafından Admin_ERSİN

» BÖLGENİZDE YAPILACAK BELGESEL ÇEKİMLERİ İÇİN ÇAĞRI
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 1:36 am tarafından Admin_ERSİN

» Sayın Harun Yahya Her Akşam Canlı Yayında
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 1:24 am tarafından Admin_ERSİN

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
TakvimTakvim
TANIŞALIM KAYNAŞALIM
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeSalı Ağus. 12, 2008 3:49 pm tarafından Admin_ERSİN
slm arkadaslar ben sitenin kurucusu ersin

Yorum: 20
BÖLGENİZDE YAPILACAK BELGESEL ÇEKİMLERİ İÇİN ÇAĞRI
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2008 2:55 am tarafından belgeselci
BELGESEL OKULU
http://www.insanlaralemi.com - info@insanlaralemi.com

BÖLGENİZDE YAPILACAK BELGESEL ÇEKİMLERİ İÇİN ÇAĞRI

Türkiye genelinde il / ilçe ve köylerimizde yapılacak belgesel çekimlerini o bölge halklarıyla birlikte gerçekleştirmek istiyoruz.
Hazırlanan yol güzergâhı içerisinde Sakarya bölgesinde Nisan 2009 içerisinde olunacaktır.
“Seyir Defteri” çalışmasının …

Yorum: 1
ben de geldim
Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimeCuma Ağus. 15, 2008 7:18 pm tarafından cengiz
Herkese selamlar.Yeni forumunuz hayırlı olsun.

Yorum: 3
Istatistikler
Toplam 26 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: d4L3k

Kullanıcılarımız toplam 791 mesaj attılar bunda 280 konu
En iyi yollayıcılar
dewil_and_anqel
Bilimse güzin abla(1_2)....... Vote_lcapBilimse güzin abla(1_2)....... Voting_barBilimse güzin abla(1_2)....... Vote_rcap 
[ G ® C n ]
Bilimse güzin abla(1_2)....... Vote_lcapBilimse güzin abla(1_2)....... Voting_barBilimse güzin abla(1_2)....... Vote_rcap 
//SeRHaT//
Admin_ERSİN
unjustlife
vazba
ahmetsecer
SakaryaLi-kiSs
belgeselci
cengiz
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde SAKARYA FORUM adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde adresi saklayın ve paylaşın
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 17 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 17 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 55 kişi Cuma Şub. 02, 2024 7:54 pm tarihinde online oldu.

Bilimse güzin abla(1_2).......

YazarMesaj
//SeRHaT//
moderatör
moderatör
//SeRHaT//

Erkek

Bilimse güzin abla(1_2)....... Empty
MesajKonu: Bilimse güzin abla(1_2).......   Bilimse güzin abla(1_2)....... Icon_minitimePtsi Ağus. 18, 2008 2:00 pm

Bilimsel Güzin Abla

Smile Bilimsel Güzin Abla (1)İzmirden M.T. soruyor:
Hocam, ben 38 yasinda, kimya ogretmeni bir genc bayanim. Uc ay kadar once kismetim acildi ve iyi niyetli bir gencle tanistim. Gecen hafta da nisanlandik. Mutluluktan ucuyordum ki dun laboratuarda korkunc bir sey kesfettim. Nisanlimin bana aldigi yuzugu denemek icin civaya attim, ve maalesef yuzdu. Halbuki saf altinin ozgul agirligi civaninkinden fazla, batmasi gerekirdi. Demek bana aldigi yuzuk saf altin degil, oyleyse sevgisi de saf olamaz. Simdi ben bu civayi nisanlimin yemegine koyup bu isi bitirmeyi dusunuyorum, ne dersiniz?
Prof. Cakanyildizin cevabi:
Arsimet'in hayatina her yonuyle vakif oldugunuz anlasiliyor. Yalniz yuzey gerilimini hesaba katmamissiniz, civanin yuzey gerilimi suyunkinden cok daha fazladir, boylece kendinden agir cisimleri de kaldirabilir, cunku o cisim batarken ortaya cikartacagi yuzey icin harcamasi gereken enerji, kendi potansiyel enerjisinden fazla olabilir. Ayrica civanin saf olmama ihtimali de var, o yuzden ani kararlar vermeyin derim.

--------------------------------------------------------------------------------

Smile Bilimsel Güzin Abla (2)
Soru:
Hocam ben 22 yasinda bir ev kiziyim. Iyi de bir kismetim cikti, evlenmeyi dusunuyorum. Yalniz aklima takilan birsey var, belki biraz daha beklersem, karsima daha iyi bir kismet cikacak. Bu konuda beni aydinlatirsaniz sevinirim.
Prof. Cakanyildiz:
Bu oldukca komplike bir problem. Genc kizlik doneminizde toplam kac kismetiniz cikacagi da en onemli degisken.
Diyelim ki cesitli faktorleri gozonune alarak size (eger hepsini reddederseniz) n ayri kisinin talip olacagini farzedelim. Bu durumda, ilk talibinizin en iyisi olma ihtimali 1/n'dir, o yuzden ilk isteyene gitmeyin derim. ilk isteyeni reddeder, ondan sonra da ondan daha iyisini beklerseniz, cok buyuk bir ihtimalle (n-1/n) daha iyi bir secim yapmis olursunuz. Problemin tam cozumu ise Lagrange-Teukolsky denklemlerinin discrete cozumunu gerektiriyor, o da bugun bilinen tekniklerle maalesef imkansiz.
Bilimsel gelismeler inaniyoruz ki yakin bir gelecekte bu toplumsal yaraya da care olacaktir. Simdilik ozel durumlar icin bilgisayarda yaptigim simulasyonlardan elde edilen bir "rule of thumb" soyleyebilirim, ilk ucte biri reddet, sonra gelenler icinde reddedilenlerin hepsinden iyi olani kabul et. Bircok genc kizimizin zaten instinctive olarak buna benzer bir metod kullanmasi insan beyninin processing gucu hakkinda dusundurucu.

Bilimse güzin abla(1_2).......
1 sayfadaki 1 sayfası